Air For Life Polska +48 507 801 242

Technologia przyszłości

Siła technologi

Moglibyśmy chwalić się tym, że wymyśliliśmy wszystko od początku. To jednak nie byłoby prawdą. Zaufaliśmy rozwiązaniu, które przeszło szereg testów i sprawdziło się w praktyce. Bazę, od której wyszliśmy, tworząc nasze urządzenia, stanowi technologia opracowana przez NASA. Znasz to uczucie, kiedy robiąc jedną rzecz, odkrywasz, że ma ona związek z czymś zupełnie innym? Tak też było w przypadku technologii opracowanej przez NASA.

Historia przyszłości

W 1994 roku amerykańska agencja lotów kosmicznych NASA była w trakcie przygotowań do jeszcze głębszej eksploracji kosmosu. Od dawna wyczekiwana misja załogowa na Marsa, objęta programem Constellation, zdawała się coraz bliższa.

Wiele godzin testów, analiz i ciągle jedna przeszkoda. Jaka? Wyobraź sobie, że znajdujesz się wewnątrz promu kosmicznego. W swoją podróż próbujesz zabrać środki umożliwiające przeżycie, wśród których znajdują się m.in. warzywa. W procesie dojrzewania uwalniają one etylen sygnalizujący ich dojrzewanie.

W ziemskich warunkach oddają go do atmosfery, jednak w szczelnym wahadłowcu nie mają tej możliwości. Etylen gromadzi się i jeżeli nie zostaje w porę zneutralizowany, powoduje obumieranie roślin. Przykre, prawda? Nie martw się! Nie ma sytuacji bez wyjścia.

Moc tkwi w szczegółach

NASA opracowało rozwiązanie, które pozwoliło na eliminację nagromadzonego etylenu. Photo Catalytic Oxidation, czyli w skrócie: PCO (Oksydacja Fotokatalityczna) polega na rozkładaniu etylenu na nieszkodliwy dwutlenek węgla (CO2) i wodę (H2O) poprzez ekspozycję na działanie światła ultrafioletowego przy użyciu katalizatora w postaci dwutlenku tytanu (TiO2).

Dzięki badaniom przeprowadzonym przez NASA wiemy, że technologia PCO nie tylko eliminuje nagromadzony etylen, ale też usuwa wszystkie inne oparte na pierwiastku węgla zanieczyszczenia powietrza, takie jak: nieprzyjemne zapachy, lotne związki organiczne (LZO), pleśnie, grzyby, bakterie czy wirusy. To właśnie ten moment, podczas którego pora uświadomić sobie, że najbardziej potrzebne rozwiązania pojawiają się niekoniecznie celowo. NASA nigdy nie ustało w dążeniu do doskonalenia – podobnie jak my.

Prof. Nabarun Ghosh

Czyste powietrze to nasz priorytet

Teraz możesz odetchnąć spokojnie, ponieważ dzięki technologii opracowanej przez NASA jesteśmy w stanie dostarczyć Ci urządzenia o sprawdzonej formule działania.

Czy poprzestaliśmy na tym, co powstało? Nie. Razem z zespołem ekspertów dążyliśmy do stworzenia rozwiązania, które zwiększy standardy i nie pozostawi żadnych wątpliwości co do skuteczności. Prof. Nabarun Ghosh we wsparciu grupy naukowców rozwinął wypracowaną przez NASA technologię PCO, tworząc: AFL Advanced Hydrated Photocatalytic Oxidation (AFLPCO), czyli Zaawansowaną Uwodnioną Oksydację Fotokatalityczną AFL.

Nowy wymiar bezpieczeństwa

AFLPCO, czyli Zaawansowana Uwodniona Oksydacja Fotokatalityczna AFL, daje zarówno nam, jak i Tobie pewność skutecznego oczyszczania nie tylko powietrza, ale również powierzchni płaskich np. w postaci stołów czy blatów kuchennych. Właśnie ona sprawia, że SANIFIER to coś więcej niż oczyszczacze powietrza. To nowy wymiar bezpieczeństwa i jakość, która troszczy się o Twoje zdrowie.

Jak to działa? Pozwól, że opowiemy Ci o tym na przykładzie jednego z naszych urządzeń – LUNA WALL MOUNT SANIFIER. Zielona Komórka AFLPCO LUNA pokryta jest od wewnątrz katalizatorem nanometalicznym AFL, na który składa się wyjątkowe połączenie dziewięciu metali w formie nanocząsteczek. Zawiera ona ponadto dwie specjalistyczne żarówki emitujące światło ultrafioletowe o działaniu bakteriobójczym. Fotony światła ultrafioletowego reagują z katalizatorem nanometalicznym AFL, co prowadzi do powstawania i uwolnienia milionów jonów ujemnych. Jony te wypełniają pomieszczenie, w którym znajduje się nasze urządzenie, a następnie reagują z wszelkimi patogenami i alergenami obecnymi w powietrzu oraz na odsłoniętych powierzchniach, niszcząc je lub unieszkodliwiając w chwili kontaktu. To wyjątkowa sytuacja, w której to, co ujemne, składa się na wiele plusów dla Twojego zdrowia.

Zielona Komórka AFLPCO

Sprzymierzeniec w walce z alergią

Poza technologią AFLPCO nasz zespół opracował także technologię jonizacji AFL PLASMA (BI-POLAR Ionisation Technology). Jej działanie wykorzystaliśmy w urządzeniu o tożsamej nazwie – AFL PLASMA oraz w LUNA WALL MOUNT SANIFIER. Jonizacja BI-POLAR polega na rozdzieleniu pary wodnej na jony dodatnie oraz ujemne, które następnie rozprowadzane są w powietrzu i łączą się z występującymi w nim zanieczyszczeniami – alergenami takimi jak np. kurz, pyłki, sierść zwierząt czy dym. Unieszkodliwiają je i usuwają z powietrza. Kiedy już pleśń, bakterie i wirusy zostają zniszczone, robi się miejsce na… dodatkową korzyść w postaci redukcji elektrostatyczności!

Skuteczność bez kompromisów

99% wszystkich cząstek, które wdychasz wraz z powietrzem, ma rozmiar mniejszy od jednego mikrona, czyli jednej tysięcznej milimetra. Używasz urządzeń z filtrami HEPA? Jeżeli tak, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że większość z nich jest w stanie odfiltrować z powietrza tylko te cząstki, które mają wielkość co najmniej 0,3 mikrometra. Wniosek jest prosty: filtr HEPA nie jest blokadą np. dla wirusów – ich cząsteczki są bowiem mniejsze niż 0,3 mikrometra i swobodnie mogą się przez niego przedostać. Na szczęście mamy skuteczniejsze rozwiązanie.

Technologia AFL działa już na cząstki o wielkości 0,001 mikrona. Co to dla Ciebie oznacza? Tylko i aż – oddychanie czystym powietrzem. Urządzenia AFL usuwają 99,9% wszystkich szkodliwych wirusów, bakterii, grzybów, lotnych związków organicznych i zanieczyszczeń.

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem