Air For Life Polska +48 507 801 242
Jakie drobnoustroje znajdują się w powietrzu, które wdychamy?

Jakie drobnoustroje znajdują się w powietrzu, które wdychamy?

Maj 12, 2021

Jakie drobnoustroje znajdują się w powietrzu?

Do najczęściej występujących w powietrzu mikroorganizmów należą wirusy, bakterie, grzyby, a także pasożyty. Ich rozprzestrzenianiu w powietrzu sprzyjają systemy klimatyzacji, wentylacji czy też ogrzewania. Niektóre z nich wnikają drogą kropelkową do naszego organizmu, stając się przyczyną różnych chorób i infekcji, a także alergii. Co więcej, długotrwałe przebywanie w miejscach o zwiększonej ilości mikroorganizmów w powietrzu może stać się przyczyną bólu głowy, a także pogorszenia samopoczucia.

Nie tylko drobnoustroje...

W powietrzu występuje także wiele innych zanieczyszczeń. Oprócz drobnoustrojów mamy tutaj do czynienia również z wieloma alergenami oraz szkodliwymi substancjami typu tlenek węgla, dwutlenek siarki, zawieszony pył powstający na skutek spalania węgla i nie tylko. To niewidzialni goście, których obecność nigdy nie jest pożądana. Na szczęście istnieją rozwiązania, które pozwalają w prosty, a przy tym skuteczny sposób oczyścić powietrze, a tym samym znacznie poprawić jego jakość - a w efekcie także jakość naszego życia i stan organizmu!

Technologia NASA w walce o czyste powietrze

Rozwiązaniem całkowicie bezpiecznym dla ludzi, ponieważ metoda ta nie generuje ani formaldehydu ani ozonu (w przeciwieństwie do innych urządzeń opartych na fotokatalitycznej oksydacji powietrza), jest unikalna technologia AFLPCO, czyli udoskonalona przez zespół Air For Life fotokatalityczna oksydacja powietrza. Polega ona na generowaniu jonów ujemnych, takich samych jakie znajdują się w naturalnym środowisku.

Znajdująca się w podstawie Zielonej Komórki AFLPCO™ bakteriobójcza lampa UVC degraduje DNA wirusów, bakterii i innych patogenów. Fotony wytworzone przez lampę UVC reagują z zestawem nanokatalizatorów AFLPCO™ tworząc na jego powierzchni czynniki utleniające, które nie tylko oczyszczają powietrze z wirusów, bakterii i pleśni, LZO, etylenu i nieprzyjemnych zapachów, ale też dezynfekują powierzchnie.

Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Rozumiem